III Powiatowy Rajd na Orientację PDF Drukuj Email

 

 
  

III Powiatowy Rajd na Orientację Szkolnych Kół Krajoznawczych PTT Oddziału w Chrzanowie

 

    Rajd został zorganizowany 18 września 2014 roku w rejonie Kościelca. Założeniem organizatorów imprezy była promocja aktywnego i zdrowego trybu życia, a także poznanie technik orientacji w terenie z kompasem i mapą. Patronat honorowy nad Rajdem objął Pan Adam Potocki – Starosta Powiatu Chrzanowskiego, Nadleśnictwo Chrzanów oraz Pan Józef Haduch - Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Organizatorami Rajdu było Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział w Chrzanowie wraz z Klubem Sportowym Kościelec Chrzanów.
   Do Rajdu zgłosiło się 206 uczestników z 9 SKK PTT Chrzanów oraz dwóch szkół  nie posiadających kół- Gimnazjum nr 1 w Libiążu oraz Zespołu Szkół w Żarkach. O godzinie 9.15 uczestników imprezy oraz ich szkolnych opiekunów przywitał Prezes PTT Oddział w Chrzanowie, Remigiusz Lichota, który przypomniał zasady potwierdzania punktów oraz poinformował o limicie czasowym wynoszącym 1,5 godziny, po których będą odejmowane punkty już zdobyte. O godzinie 9.24 wszystkie drużyny wyposażone w mapy i kompasy wystartowały na trasę. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mieli za zadanie w ciągu maksymalnie półtorej godziny odnaleźć dziewiętnaście punktów kontrolnych, w których znajdowały się perforatory do potwierdzania na kartach. Dokładna lokalizacja punktów zaznaczona była na mapie do biegu na orientację wykonanej w skali 1:7 500 z cięciem warstwicowym co 2,5 metra. Każdy zespół sam ustalał kolejność potwierdzania punktów w terenie. Po ukończeniu Rajdu wszyscy uczestnicy przeszli nad zalew Chechło, do Miejskiego Klubu Sportów Wodnych „Trzebinia”, gdzie odbyło się oficjalne zakończenie imprezy. Pan Jerzy Kryjomski - jako przewodniczący Komisji Sędziowskiej - odczytał listę nagrodzonych oraz pogratulował zwycięzcom.
    W kategorii indywidualnej szkół podstawowych i gimnazjalnych pierwsi byli „WINNERS” z SKK PTT przy Zespole Szkół nr 1 w Chrzanowie – Mateusz Pucuła i Bartosz Kubiczek. Drugi przybył „GANG DOMINA” z SKK PTT przy Zespole Szkół nr 1 w Chrzanowie – Dominik Paliwoda i Jakub Orszulak, a na trzecim miejscu uplasowały się „WOJOWNICZE ŻÓŁWIE NINJA” z SKK PTT „RAKI” przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Chrzanowie – Beata Heflich oraz Justyna Piątek.


      W kategorii drużynowej szkół podstawowych i gimnazjów (za trzy najlepsze zespoły z każdego Koła) pierwsze miejsce zdobyło SKK PTT przy Zespole Szkół nr 1 w Chrzanowie, drugie miejsce SKK PTT „RAKI” przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Chrzanowie, a trzecie miejsce SKK PTT przy Zespole Szkół Gimnazjalnych w Libiążu.


         W kategorii indywidualnej szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zdobyli „KAMILE” z SKK PTT przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini- Kamil Legięć i Bartłomiej Kierc,drugie miejsce przypadło „CIEPŁYM BIZONOM” z SKK PTT przy II Liceum Ogólnokształcącym w Chrzanowie – Mateuszowi Tomaszkowi i Markowi Turkowi, natomiast jako trzeci do mety dotarł zespół „MORDECZKI” z SKK PTT przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini – Szymon Przepiórka oraz Daniel Falana.


    W kategorii drużynowej szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zdobyło SKK PTT przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini, drugie miejsce SKK PTT przy Powiatowym Centrum Edukacyjnym w Chrzanowie, a trzecie miejsce SKK PTT przy II Liceum Ogólnokształcącym w Chrzanowie.

 


 

    Puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczali przedstawiciele patronów honorowych: Pan Adam Potocki - Starosta Powiatu w Chrzanowie, Pan Przemysław Jaśko – pełniący rolę Inspektora w Wydziale Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Chrzanowie oraz przedstawiciele Nadleśnictwa Chrzanów - Pani Anna Rejdych i Pan Mirosław Siuda. Po wręczeniu pucharów, nagród głównych i dyplomów odbyło się dodatkowe losowanie upominków wśród wszystkich uczestników Rajdu.


     Na zakończenie imprezy Prezes PTT Oddziału w Chrzanowie - Remigiusz Lichota podziękował wszystkim uczestnikom, a następnie zaprosił do wzięcia udziału w III Powiatowym Konkursie Wiedzy o Górach- Gorce, który odbędzie się 27 listopada 2014 roku.


      Dziękujemy wszystkim uczestnikom Rajdu oraz ich opiekunom, sponsorom imprezy i współorganizatorom jak również patronom honorowym: Panu Staroście Adamowi Potockiemu, Nadleśnictwu Chrzanów, Panu Prezesowi ZG PTT Józefowi Haduchowi oraz patronom medialnym: Tygodnikowi Ziemi Chrzanowskiej "Przełom" i Chrzanowskiej Telewizji Lokalnej.

 


Z tatrzańskim pozdrowieniem,


Remigiusz Lichota

 
 

Fotorelacja z rajdu >>>


>>> Relacja ChTVL 


 

www.chtvl.chrzanow.pl - program z 19.09.2014