II Powiatowy Rajd na Orientację PDF Drukuj Email

II Powiatowy Rajd na Orientację Szkolnych Kół Krajoznawczych PTT Oddziału w Chrzanowie

 

    Rajd został zorganizowany 21 marca 2014 roku w rejonie Stelli. Założeniem organizatorów imprezy była promocja aktywnego i zdrowego trybu życia, a także poznanie technik orientacji w terenie z kompasem i mapą. Patronat honorowy nad Rajdem objął Pan Adam Potocki - Starosta Powiatu Chrzanowskiego, Nadleśnictwo Chrzanów oraz Pan Józef Haduch - Prezes Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Organizatorami Rajdu było Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział w Chrzanowie wraz z Klubem Sportowym Kościelec Chrzanów.


fot.1  Rozdanie numerów startowych


      Do Rajdu zgłosiło się 152 uczestników z ośmiu Szkolnych Kół Krajoznawczych PTT Oddziału Chrzanów. O godzinie 9.15 uczestników imprezy oraz ich szkolnych opiekunów przywitał Prezes PTT Oddział w Chrzanowie, Remigiusz Lichota, który przypomniał zasady potwierdzania punktów oraz poinformował o limicie czasowym wynoszącym 2 godziny, po których będą odejmowane punkty już zdobyte. O godzinie 9.25 wszystkie drużyny wyposażone w mapy i kompasy wystartowały na trasę. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mieli za zadanie w ciągu maksymalnie dwóch godzin przejść trasę spod Centrum Usług Socjalnych, gdzie było zorganizowane miejsce startu i odnaleźć dwadzieścia punktów kontrolnych, w których znajdowały się perforatory do potwierdzania na kartach. Dokładna lokalizacja punktów zaznaczona była na mapie do biegu na orientację wykonanej w skali 1:10 000 z cięciem warstwicowym co 5 metrów. Każdy zespół sam ustalał kolejność potwierdzania punktów w terenie. Pan Jerzy Kryjomski- jako przewodniczący Komisji Sędziowskiej odczytał listę nagrodzonych oraz pogratulował zwycięzcom.


fot.2  Start Rajdu


    W kategorii indywidualnej szkół podstawowych i gimnazjalnych pierwsi byli „Michaszki” z SKK PTT przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Chrzanowie -  Tomasz Czyszczoń i Dominik Ściegienny. Druga przybyła „Armia Koxów” z SKK PTT przy Zespole Szkół nr 1 w Chrzanowie – Bartosz Kubiczek i Kamil Kuś, a trzecia „Stella Mafia” z SKK PTT przy Zespole Szkół nr 1 w Chrzanowie – Marek Szkudniewski i Norbert Gwóźdź.


    W kategorii drużynowej szkół podstawowych i gimnazjów (za trzy najlepsze zespoły z każdego Koła) pierwsze miejsce zdobyło SKK PTT przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Chrzanowie, drugie miejsce SKK PTT przy Zespole Szkół nr 1 w Chrzanowie, a trzecie miejsce SKK PTT przy Szkole Podstawowej w Myślachowicach.


    W kategorii indywidualnej szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zdobyli „Baciary” z SKK PTT przy Powiatowym Centrum Edukacyjnym w Chrzanowie - Michał Jaroszek i Wojciech Dadowski, drugie miejsce przypadło „Atomowym Sinusom” z SKK PTT przy I Liceum Ogólnokształcącym w Chrzanowie - Krzysztofowi Palce i Krystianowi Wierzbicowi, natomiast jako trzeci do mety dotarł zespół „GS3.pl” z SKK PTT przy Powiatowym Centrum Edukacyjnym w Chrzanowie - Kamil Sądecki i Dawid Filipek.


    W kategorii drużynowej szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zdobyło SKK PTT przy Powiatowym Centrum Edukacyjnym w Chrzanowie, drugie miejsce SKK PTT przy I Liceum Ogólnokształcącym w Chrzanowie, a trzecie miejsce SKK PTT przy II Liceum Ogólnokształcącym w Chrzanowie.

 

fot.3  Ogłoszenie wyników Rajdu
 
 

    Jako organizatorzy skorzystaliśmy z gościnności Pani Aliny Suchan - Dyrektor Centrum Usług Socjalnych w Stelli. Uhonorowanie zwycięzców odbyło się na terenie tejże placówki. Puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczali przedstawiciele patronów honorowych: Pan Adam Potocki - Starosta Powiatu w Chrzanowie, Pani Alina Suchan - Dyrektor CUS-u w Stelli oraz przedstawiciele Nadleśnictwa Chrzanów - Pan Roman Babicki i Pan Mirosław Siuda. Po wręczeniu pucharów, nagród głównych i dyplomów odbyło się dodatkowe losowanie upominków wśród wszystkich uczestników Rajdu. 


    Na zakończenie imprezy Prezes PTT Oddziału w Chrzanowie - Remigiusz Lichota podziękował wszystkim uczestnikom za wykazanie sportowej postawy oraz zdrowego ducha rywalizacji. Następnie zaprosił na III Powiatowy Rajd na Orientację, który odbędzie się 18 września 2014 roku.


    Dziękujemy wszystkim uczestnikom Rajdu oraz ich opiekunom, sponsorom imprezy i współorganizatorom jak również patronom honorowym: Panu Staroście Adamowi Potockiemu, Nadleśnictwu Chrzanów, Panu Prezesowi PTT Józefowi Haduchowi oraz patronom medialnym: Tygodnikowi Ziemi Chrzanowskiej "Przełom" i Chrzanowskiej Telewizji Lokalnej. Pani Alinie Suchan dziękujemy także za udostępnienie nam pomieszczeń placówki, w których uczestnicy Rajdu mogli odpocząć i ugasić pragnienie ciepłą herbatą.

 


Z tatrzańskim pozdrowieniem,


Remigiusz Lichota


>>> relacja ChTVL >>>

 

 http://www.chtvl.chrzanow.pl/