XVII Powiatowy Rajd na Orientację PDF Drukuj Email

XVII Powiatowy Rajd na Orientację Szkolnych Kół Krajoznawczych PTT Oddziału w Chrzanowie
   Rajd został zorganizowany 22 września 2022 roku w rejonie Osiedla Stella w Chrzanowie. Założeniem organizatorów imprezy była promocja aktywnego i zdrowego trybu życia, a także poznanie technik orientacji w terenie z kompasem i mapą. Patronat honorowy nad Rajdem objął Pan Andrzej Uryga- Starosta chrzanowski, Pan Robert Maciaszek- Burmistrz Miasta Chrzanowa, Nadleśnictwo Chrzanów oraz Pani Jolanta Augustyńska- Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Organizatorami Rajdu było Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział w Chrzanowie wraz z Klubem Sportowym Kościelec Chrzanów.

 

   Do Rajdu zgłosiło się 554 uczestników z 16 SKK PTT. Od godziny 8:30 miała miejsce rejestracja uczestników Rajdu na terenie Centrum Usług Socjalnych w Stelli. O godzinie 9:45 uczestników imprezy oraz ich szkolnych opiekunów przywitał Prezes PTT Oddziału w Chrzanowie- Remigiusz Lichota, który poinformował obecnych o zasadach obowiązujących na trasie Rajdu. Następnie wszyscy uczestnicy przeszli na miejsce startu i mety gdzie o godzinie 10:20 wszystkie drużyny wyposażone w mapy i kompasy wystartowały na trasę Rajdu. Uczniowie mieli za zadanie w ciągu maksymalnie półtorej godziny odnaleźć dwadzieścia punktów kontrolnych, w których usytuowane były perforatory do potwierdzania na kartach. Dokładna lokalizacja punktów zaznaczona była na mapie do biegu na orientację wykonanej w skali 1:7500 z cięciem warstwicowym co 5 m. Każdy zespół sam ustalał kolejność potwierdzania punktów w terenie. Po ukończeniu Rajdu wszyscy uczestnicy zgromadzili się na terenie Centrum Usług Socjalnych, gdzie odbyło się oficjalne zakończenie imprezy.

 

   W kategorii indywidualnej szkół podstawowych kl. I-V pierwsze miejsce zdobyła drużyna „PATELNIE” w składzie Wyrobiec Szymon i Włodarski Szymon z SKK PTT przy ZS w Babicach. Drugie miejsce zdobyła drużyna „PIŁKA NOŻNA” w składzie Zygmunt Maja i Wójcik Patryk z SKK PTT przy ZS w Babicach. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna „ŻÓŁTO-CZARNI MKS” w składzie Łysik Tomasz i Rasiej Jakub z SKK PTT przy SP nr 8 w Trzebini.

 

   W kategorii indywidualnej szkół podstawowych kl. VI-VIII pierwsze miejsce zdobyła drużyna „PIEGUSKI” w składzie Rychłowska Julia i Hebda Julia z SKK PTT przy SP nr 8 w Chrzanowie. Drugie miejsce zdobyła drużyna „NA ESSIE” w składzie Podgórska Gabriela i Feluś Liliana z SKK PTT przy SP nr 8 w Chrzanowie. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna „CZARNE EKLERKI” w składzie Waligóra Aleksandra i Ferlak Anna z SKK PTT przy SP nr 8 w Chrzanowie.

 

   W kategorii drużynowej szkół podstawowych kl. I-V pierwsze miejsce zdobyło SKK PTT przy ZS w Babicach, drugie miejsce przypadło SKK PTT przy SP KSW w Libiążu, a na trzecim miejscu uplasowało się SKK PTT przy SP nr 8 w Trzebini.

 

   W kategorii drużynowej szkół podstawowych kl. VI-VIII pierwsze miejsce zdobyło: SKK PTT przy SP nr 8 w Chrzanowie, drugie miejsce SKK PTT przy SP w Zagórzu, trzecie miejsce SKK PTT przy SP w Jankowicach.

 

W kategorii indywidualnej szkół ponadpodstawowych pierwsze miejsce zdobyły: „SKAŁY” z SKK PTT przy ZSECh w Trzebini– Bednarczyk Igor i Palka Oskar, drudzy na mecie byli „DECOR” z SKK PTT przy II LO w Chrzanowie – Surowiak Filip i Gruszka Samuel. Trzecie miejsce przypadło drużynie „KOCIAKI” z SKK PTT przy I LO – Bombie Karolinie i Kaczmarczyk Aleksandrze .

 

W kategorii drużynowej szkół ponadpodstawowych pierwsze miejsce zdobyło SKK PTT przy ZSECh w Trzebini, drugie miejsce zdobyło SKK PTT przy I LO w Chrzanowie, a trzecie miejsce SKK PTT przy II LO w Chrzanowie.

    Puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczali przedstawiciele patronów honorowych i organizatorów: Pani Jolanta Zubik - wiceburmistrz Chrzanowa, Pan Bartłomiej Gębala – wicestarosta Chrzanowa, Pani Anna Rejdych – przedstawiciel Nadleśnictwa, Pan Józef Haduch - wiceprezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego i Pan Remigiusz Lichota - Prezes PTT Oddziału w Chrzanowie. Następnie wśród wszystkich uczestników Rajdu odbyło się dodatkowe losowanie upominków. Ostatnią z nagród był puchar prezesa ZG PTT, który został wręczony SKK PTT przy ZSECh w Trzebini za wystawienie do Rajdu 76 uczestników.

 

   Na zakończenie imprezy Prezes Oddziału PTT w Chrzanowie Remigiusz Lichota podziękował wszystkim uczestnikom, a następnie zaprosił ich do wzięcia udziału w XVIII Powiatowym Rajdzie na Orientację, który odbędzie się 21 marca 2023 roku.

 

   Dziękujemy wszystkim uczestnikom Rajdu oraz ich opiekunom, sponsorom imprezy i współorganizatorom, jak również patronom honorowym: Panu Staroście Andrzejowi Urydze, Panu Burmistrzowi Robertowi Maciaszkowi, Nadleśnictwu Chrzanów, Pani Prezes ZG PTT Jolancie Augustyńskiej oraz patronom medialnym: Tygodnikowi Ziemi Chrzanowskiej „Przełom”, Chrzanowskiej Telewizji Lokalnej oraz Informatorowi „Kulturalny Chrzanów”.

 

   Dziękujemy także firmie Dan Cake za słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników, Członkom i Sympatykom PTT, którzy pomogli przy organizacji Rajdu oraz Pani Izabeli Żmudzie – dyrektorowi Centrum Usług Socjalnych w Stelli za udostępnienie nam terenu i pomieszczeń placówki, z których uczestnicy Rajdu mogli korzystać.


Remigiusz Lichota


>>> Fotorelacja

>>> Relacja ChTvL

>>> Relacja "Przełom"