O Oddziale PDF Drukuj Email
    Chrzanowski Oddział PTT nieprzerwanie pracuje od czasu reaktywowania Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w 1981 roku, natomiast oficjalne powołanie Oddziału datowane jest na 1989 rok. Działalność statutowa Oddziału ma zakres: turystyka górska i wycieczki turystyczno – krajoznawcze, prelekcje o tematyce górskiej, w tym edukacja i wychowanie dzieci i młodzieży, wydawnictwo kwartalnika „Orzeł Skalny”, prowadzenie kroniki, organizacja rajdów i konkursów wiedzy o górach.


    Podstawową formą działalności Oddziału jest organizacja i prowadzenie wycieczek górskich i wysokogórskich oraz integracyjnych wycieczek turystyczno – krajoznawczych. W 2022 r. Oddział zorganizował ich 52 oraz 11 wycieczek rowerowych i 3 wyjazdy na narty.


    Drugą formą działalności naszego Oddziału są spotkania z wybitnymi „Ludźmi Gór”, którzy prowadząc prelekcje popularno - naukowe, przybliżają nam w sposób bardzo dostępny problemy związane z zakresem naszej działalności. Wśród prelegentów znajdują się wielkie nazwiska świata himalaizmu, ciekawi podróżnicy, pracownicy naukowi, duchowni itp. Prelekcje są organizowane w sali odczytowej Miejskiego Domu Kultury. Cieszą się one dużą popularnością wśród społeczeństwa chrzanowskiego. Prelekcje odbywają się zawsze w środy i organizowane są w okresach: jesień – zima oraz wczesna wiosna. W 2022r. Oddział zorganizował 26 prelekcji.


    W 2022r. Oddział organizował też dwa Powiatowe Rajdy na Orientację dla Szkolnych Kół Krajoznawczych naszego Oddziału, akcje sadzenia drzew dla SKK PTT i po raz dziesiąty Powiatowy Konkurs Wiedzy o Górach o tematyce "Tatry" dla szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych naszego powiatu oraz brał udział w corocznej akcji "Sprzątamy Beskidy z PTT".