XIV i XV Powiatowy Rajd na Orientację PDF Drukuj Email

XIV i XV Powiatowy Rajd na Orientację Szkolnych Kół Krajoznawczych PTT Oddziału w Chrzanowie


   Rajd został zorganizowany 20 - 21 września 2021 roku w rejonie Osiedla Stella w Chrzanowie. Założeniem organizatorów imprezy była promocja aktywnego i zdrowego trybu życia, a także poznanie technik orientacji w terenie z kompasem i mapą. Patronat honorowy nad Rajdem objął Pan Andrzej Uryga- Starosta chrzanowski, Nadleśnictwo Chrzanów oraz Pani Jolanta Augustyńska - Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Organizatorami Rajdu było Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział w Chrzanowie wraz z Klubem Sportowym Kościelec Chrzanów.

   Do Rajdu zgłosiło się 422 uczestników z 13 SKK PTT. Od godziny 8:30 miała miejsce rejestracja uczestników Rajdu na terenie Centrum Usług Socjalnych w Stelli. O godzinie 9:45 uczestników imprezy oraz ich szkolnych opiekunów przywitał Prezes PTT Oddziału w Chrzanowie- Remigiusz Lichota, który poinformował obecnych o zasadach obowiązujących na trasie Rajdu. O godzinie 10:10 wszystkie drużyny wyposażone w mapy i kompasy wystartowały na trasę Rajdu. Uczniowie mieli za zadanie w ciągu maksymalnie półtorej godziny odnaleźć dwadzieścia punktów kontrolnych, w których usytuowane były perforatory do potwierdzania na kartach. Dokładna lokalizacja punktów zaznaczona była na mapie do biegu na orientację wykonanej w skali 1:10 000 z cięciem warstwicowym co 2,5 m. Każdy zespół sam ustalał kolejność potwierdzania punktów w terenie. Po ukończeniu Rajdu wszyscy uczestnicy zgromadzili się na terenie Centrum Usług Socjalnych, gdzie odbyło się oficjalne zakończenie imprezy.

   W kategorii indywidualnej szkół podstawowych kl. I-V pierwsze miejsce zdobyła drużyna „JULKI SPÓŁKI” w składzie Julia Hebda i Julia Rychłowska z SKK PTT przy Szkole Podstawowej nr 8 w Chrzanowie. Drugie miejsce zdobyła drużyna „EKIPA RAPY” w składzie Mikołaj Mukosiej i Mikołaj Kosowski z SKK PTT przy Szkole Podstawowej nr 1 w Chrzanowie. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna „KASZTANY” w składzie Michał Winiarczyk i Allan Baran z SKK PTT przy Szkole Podstawowej w Jankowiczch.

   W kategorii indywidualnej szkół podstawowych kl. VI-VIII pierwsze miejsce zdobyła drużyna „POLONEZ TEAM” w składzie Kordian Mathea i Antoni Chodlewski z SKK PTT przy Szkole Podstawowej nr 8 w Chrzanowie. Drugie miejsce zdobyły drużyny „SUS” w składzie Marta Podgórska i Milena Stanuch oraz drużyna „PUNTO” w składzie Piotr Bułka i Jakub Ludwin z SKK PTT przy Szkole Podstawowej nr 8 w Chrzanowie.

   W kategorii drużynowej szkół podstawowych kl. I-V pierwsze miejsce zdobyło: SKK PTT przy Szkole Podstawowej nr 8 w Chrzanowie, drugie miejsce przypadło SKK PTT przy Szkole Podstawowej w Jankowicach, a na trzecim miejscu uplasowało się SKK PTT przy Szkole Podstawowej nr 8 w Trzebini.

   W kategorii drużynowej szkół podstawowych kl. VI-VIII pierwsze miejsce zdobyło: SKK PTT przy Szkole Podstawowej nr 8 w Chrzanowie, drugie miejsce przypadło SKK PTT przy Szkole Podstawowej w Jankowicach, trzecie miejsce SKK PTT przy Szkole Podstawowej nr 4 w Libiążu.

   W kategorii indywidualnej szkół ponadpodstawowych pierwsze miejsce zdobyły: „SPALONE SPRZĘGŁA” z SKK PTT przy Zespole Szkół Technicznych FABLOK w Chrzanowie – Aleksandra Jakóbik i Miłosz Dudka, drudzy na mecie byli „DZIKIE POLA” z SKK PTT przy Zespole Szkół Technicznych FABLOK w Chrzanowie – Michał Bolek i Filip Ziarnik. Trzecie miejsce przypadło drużynie „SZYSZUNIE” z SKK PTT przy II LO w Chrzanowie w składzie Aleksy Pstrucha i Andrzej Woźnica.

   W kategorii drużynowej szkół ponadpodstawowych pierwsze miejsce zdobyło SKK PTT przy Zespole Szkół Technicznych FABLOK w Chrzanowie, drugie miejsce zdobyło SKK PTT przy II LO w Chrzanowie, a trzecie miejsce SKK PTT PRZY Zespole Szkół w Libiążu.

   Puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczali przedstawiciele patronów honorowych i organizatorów: Pan Józef Haduch- wiceprezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego i Pan Remigiusz Lichota- Prezes PTT Oddziału w Chrzanowie. Następnie odbyło się dodatkowe losowanie upominków wśród wszystkich uczestników Rajdu. Ostatnią z nagród był puchar prezesa ZG PTT, który został wręczony SKK PTT przy nr 4 w Libiążu za wystawienie 120 uczestników do Rajdu.

   Na zakończenie imprezy Prezes Oddziału PTT w Chrzanowie Remigiusz Lichota podziękował wszystkim uczestnikom, a następnie zaprosił do wzięcia udziału w XVI Powiatowym Rajdzie na Orientację, który odbędzie się 22 marca 2022 roku.

   Dziękujemy wszystkim uczestnikom Rajdu oraz ich opiekunom, sponsorom imprezy i współorganizatorom jak również patronom honorowym: Panu Staroście Andrzejowi Urydze, Nadleśnictwu Chrzanów, Pani Prezes ZG PTT Jolancie Augustyńskiej oraz patronom medialnym: Tygodnikowi Ziemi Chrzanowskiej „Przełom”, Chrzanowskiej Telewizji Lokalnej oraz Informatorowi „Kulturalny Chrzanów”.

   Dziękujemy także Pani Izabeli Żmudzie – dyrektorowi Centrum Usług Socjalnych w Stelli za udostępnienie nam terenu i pomieszczeń placówki, z których uczestnicy Rajdu mogli korzystać.


Remigiusz Lichota


>>> Fotorelacja 1

>>> Fotorelacja 2

>>> Relacja ChTvL

>>> Relacja "Przełom"