XII Powiatowy Rajd na Orientację PDF Drukuj Email

XII Powiatowy Rajd na Orientację Szkolnych Kół Krajoznawczych PTT Oddziału w Chrzanowie


   Rajd został zorganizowany 21 marca 2019 roku w rejonie Osiedla Stella w Chrzanowie. Założeniem organizatorów imprezy była promocja aktywnego i zdrowego trybu życia, a także poznanie technik orientacji w terenie z kompasem i mapą. Patronat honorowy nad Rajdem objął Pan Andrzej Uryga- Starosta chrzanowski, Nadleśnictwo Chrzanów oraz Pan Wojciech Szarota- Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Organizatorami Rajdu było Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział w Chrzanowie wraz z Klubem Sportowym Kościelec Chrzanów.

   Do Rajdu zgłosiło się 326 uczestników z 10 SKK PTT. Od godziny 8:30 odbywała się rejestracja uczestników Rajdu na terenie Centrum Usług Socjalnych w Stelli. O godzinie 9:45 uczestników imprezy oraz ich szkolnych opiekunów przywitał Prezes PTT Oddziału w Chrzanowie- Remigiusz Lichota, który poinformował uczestników o zasadach obowiązujących na trasie Rajdu. O godzinie 10:00 wszystkie drużyny wyposażone w mapy i kompasy wystartowały na trasę Rajdu. Uczniowie mieli za zadanie w ciągu maksymalnie półtorej godziny odnaleźć dwadzieścia punktów kontrolnych, w których usytuowane były perforatory do potwierdzania na kartach. Dokładna lokalizacja punktów zaznaczona była na mapie do biegu na orientację wykonanej w skali 1:10 000 z cięciem warstwicowym co 2,5 m. Każdy zespół sam ustalał kolejność potwierdzania punktów w terenie. Po ukończeniu Rajdu wszyscy uczestnicy zgromadzili się na terenie Centrum Usług Socjalnych, gdzie odbyło się oficjalne zakończenie imprezy.

   W kategorii indywidualnej szkół podstawowych kl. I-V pierwsze miejsce zdobyła drużyna „APEXOWE FORTNITY” w składzie Kacper Klakla i Antoni Chodlewski z SKK PTT przy Szkole Podstawowej nr 8 w Chrzanowie. Drugie miejsce zdobyła drużyna „DZIKIE PĄCZKI” w składzie Milena Stanuch i Marta Podgórkska z SKK PTT przy Szkole Podstawowej nr 8 w Chrzanowie. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna „NATUR” w składzie Gabriela Cieciak i Amelia Para z SKK PTT przy Szkole Podstawowej nr 4 w Libiążu.

   W kategorii indywidualnej szkół podstawowych kl. VI-VIII i gimnazjalnych pierwszy był „RC POLNE KSZOKI” z SKK PTT „RAKI” przy Szkole Podstawowej nr 1 w Chrzanowie – Piotr Wawrzonek i Eryk Smaka. Druga przybyła drużyna „EPIDEMIA” z SKK PTT „RAKI” przy Szkole Podstawowej nr 1 w Chrzanowie – Patrycja Głogowska i Patrycja Świder , a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna „WEWE” z SKK PTT przy Szkole Podstawowej nr 4 w Libiążu – Adrian Olejnik i Wiktor Zdebik.

   W kategorii drużynowej szkół podstawowych kl. I-V pierwsze miejsce zdobyło SKK PTT przy Szkole Podstawowej nr 8 w Chrzanowie, drugie miejsce przypadło SKK PTT przy Szkole Podstawowej nr 4 w Libiążu, a na trzecim uplasowało się SKK PTT przy Szkole Podstawowej w Luszowicach.

   W kategorii drużynowej szkół podstawowych kl. VI-VIII i gimnazjów pierwsze miejsce zdobyło: SKK PTT „RAKI” przy Szkole Podstawowej nr 1 w Chrzanowie, drugie miejsce SKK PTT przy Szkole Podstawowej nr 4 w Libiążu, trzecie miejsce SKK PTT przy Szkole Podstawowej w Jankowicach.

   W kategorii indywidualnej szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zdobyli: „CORN & HAM” z SKK PTT przy I LO w Chrzanowie – Hanna Dzierwa i Kornelia Boczkowska, drudzy na mecie byli „HVANNADALSHNUKUR” z SKK PTT przy I LO w Chrzanowie – Michał Barcik i Mateusz Sojka. Trzecie miejsce przypadło drużynie „ZŁAMANE WIERTARKI” z SKK PTT przy PCE w Chrzanowie – Kamilowi Pstrusińskiemu i Kacprowi Zielińskiemu.

   W kategorii drużynowej szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zdobyło SKK PTT przy I LO w Chrzanowie, drugie miejsce zdobyło SKK PTT przy PCE w Chrzanowie, a trzecie miejsce SKK PTT przy ZSECh w Trzebini.

   Puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczali przedstawiciele patronów honorowych i organizatorów: Pan Andrzej Uryga Starosta chrzanowski, Pani Anna Rejdych przedstawiciel Nadleśnictwa Chrzanów, Pan Jerzy Kryjomski z Klubu Kościelec Chrzanów, Pan Wiesław Kurowski i Pan Remigiusz Lichota z PTT w Chrzanowie. Następnie odbyło się dodatkowe losowanie upominków wśród wszystkich uczestników Rajdu. Ostatnią z nagród był puchar prezesa ZG PTT, który został wręczony SKK PTT przy SP nr 4 w Libiążu za wystawienie 88 uczestników do Rajdu.

   Na zakończenie imprezy Prezes Oddziału PTT w Chrzanowie Remigiusz Lichota podziękował wszystkim uczestnikom, a następnie zaprosił do wzięcia udziału w XIII Powiatowym Rajdzie na Orientację, który odbędzie się 20 września 2019 roku. Dziękujemy wszystkim uczestnikom Rajdu oraz ich opiekunom, sponsorom imprezy i współorganizatorom jak również patronom honorowym: Panu Staroście Andrzejowi Urydze, Nadleśnictwu Chrzanów, Panu Prezesowi ZG PTT Wojciechowi Szarocie oraz patronom medialnym: Tygodnikowi Ziemi Chrzanowskiej „Przełom”, Chrzanowskiej Telewizji Lokalnej oraz Informatorowi „Kulturalny Chrzanów”. Dziękujemy także Pani Alinie Suchan – dyrektorowi Centrum Usług Socjalnych za udostępnienie nam terenu i pomieszczeń placówki, z których uczestnicy Rajdu mogli korzystać.


Remigiusz Lichota


Fotorelacja z rajdu  >>>   zdj.R.Lichota

>>> Relacja ChTvL

>>> Relacja "Przełom"