XI Powiatowy Rajd na Orientację PDF Drukuj Email

XI Powiatowy Rajd na Orientację Szkolnych Kół Krajoznawczych PTT Oddziału w Chrzanowie


   Rajd został zorganizowany 21 września 2018 roku w rejonie Lipowca. Założeniem organizatorów imprezy była promocja aktywnego i zdrowego trybu życia, a także poznanie technik orientacji w terenie z kompasem i mapą. Patronat honorowy nad Rajdem objął Pan Janusz Szczęśniak- Starosta chrzanowski, Nadleśnictwo Chrzanów oraz Pan Wojciech Szarota- Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Organizatorami Rajdu było Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział w Chrzanowie wraz z Klubem Sportowym Kościelec Chrzanów.

   Do Rajdu zgłosiło się 260 uczestników z 9 SKK PTT oraz SP w Babicach. Od godziny 8:30 odbywała się rejestracja uczestników Rajdu na terenie szkoły w Babicach. O godzinie 9:30 uczestników imprezy oraz ich szkolnych opiekunów przywitał Prezes PTT Oddziału w Chrzanowie- Remigiusz Lichota, a następnie wszyscy uczestnicy w celu odprawy technicznej przeszli 1,5 km na miejsce startu, gdzie zostali poinformowani o zasadach obowiązujących na trasie Rajdu. O godzinie 10:20 wszystkie drużyny wyposażone w mapy i kompasy wystartowały na trasę Rajdu. Uczniowie mieli za zadanie w ciągu maksymalnie półtorej godziny odnaleźć dwadzieścia punktów kontrolnych, w których usytuowane były perforatory do potwierdzania na kartach. Dokładna lokalizacja punktów zaznaczona była na mapie do biegu na orientację wykonanej w skali 1:10 000 z cięciem warstwicowym co 5 m. Każdy zespół sam ustalał kolejność potwierdzania punktów w terenie. Po ukończeniu Rajdu wszyscy uczestnicy zgromadzili się na terenie Szkoły Podstawowej w Babicach, gdzie odbyło się oficjalne zakończenie imprezy.

   W kategorii indywidualnej szkół podstawowych kl. I-IV pierwsze miejsce zdobyła drużyna „GALAKTYCZNE JEDNOROŻCE” w składzie Maja Gabriel i Wiktoria Gibek z SKK PTT przy Szkole Podstawowej w Luszowicach. Drugie miejsce zdobyła drużyna „ARBUZIKI” w składzie Jan Śledziński i Wojciech Babijczuk z SKK PTT przy Szkole Podstawowej w Luszowicach. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna „SŁONECZNIKI” w składzie Kinga Niemczyk i Wiktoria Wawro z SKK PTT przy Szkole Podstawowej w Luszowicach.

   W kategorii indywidualnej szkół podstawowych kl. V-VIII i gimnazjalnych pierwszy był „GANG SŁODZIAKÓW” z SKK PTT przy Szkole Podstawowej w Jankowicach – Jan Berny i Hanna Smalcerz. Druga przybyła drużyna „FC POLNE KRZOKI” z SKK PTT przy Szkole Podstawowej nr 1 z OI w Chrzanowie – Eryk Smaka i Piotr Wawrzonek, a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna „GRZYBEK TEAM” z SKK PTT przy Szkole Podstawowej w Jankowicach – Kamil Legień i Oliwier Janik.

   W kategorii drużynowej szkół podstawowych kl. I-IV pierwsze miejsce zdobyło: SKK PTT przy Szkole Podstawowej w Luszowicach,

   W kategorii drużynowej szkół podstawowych kl. V-VIII i gimnazjów pierwsze miejsce zdobyło: SKK PTT przy Szkole Podstawowej w Jankowicach, drugie miejsce SKK PTT przy Szkole Podstawowej nr 8 z OI w Chrzanowie, trzecie miejsce SKK PTT przy Szkole Podstawowej nr 4 z OI w Libiążu.

   W kategorii indywidualnej szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zdobyli: „0,7 ZGŁOŚ SIĘ” z SKK PTT przy ZSECh w Trzebini – Karol Piechota i Jakub Skwara, drudzy na mecie byli „SRUSIE” z SKK PTT przy PCE w Chrzanowie – Paweł Zaczyński i Mateusz Pabis. Trzecie miejsce przypadło drużynie „RR TEAM” z SKK PTT przy II LO w Chrzanowie – Aleksandrze Rosie i Aleksandrze Rąpel.

W kategorii drużynowej szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zdobyło SKK PTT przy ZSECh w Trzebini, drugie miejsce zdobyło SKK PTT przy II LO w Chrzanowie, a trzecie miejsce SKK PTT przy PCE w Chrzanowie.

   Puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczali przedstawiciele patronów honorowych i organizatorów: Pani Pamela Głownia z Nadleśnictwa Chrzanów, Pani Beata Wiśniewska dyrektor Szkoły Podstawowej w Babicach, Jerzy Kryjomski z Klubu Kościelec Chrzanów, Wiesław Kurowski i Remigiusz Lichota z PTT w Chrzanowie. Następnie odbyło się dodatkowe losowanie upominków wśród wszystkich uczestników Rajdu. Ostatnią z nagród był puchar prezesa ZG PTT, który został wręczony SKK PTT przy SP nr 8 w Chrzanowie za wystawienie 52 uczestników do Rajdu.

   Na zakończenie imprezy Pani Dyrektor Beata Wiśniewska oraz Prezes Oddziału PTT w Chrzanowie Remigiusz Lichota podziękowali wszystkim uczestnikom, a następnie zaprosili do wzięcia udziału w XII Powiatowym Rajdzie na Orientację, który odbędzie się 21 marca 2019 roku.

   Dziękujemy wszystkim uczestnikom Rajdu oraz ich opiekunom, sponsorom imprezy i współorganizatorom jak również patronom honorowym: Panu Staroście Januszowi Szczęśniakowi, Nadleśnictwu Chrzanów, Panu Prezesowi ZG PTT Wojciechowi Szarocie oraz patronom medialnym: Tygodnikowi Ziemi Chrzanowskiej „Przełom”, Chrzanowskiej Telewizji Lokalnej oraz Informatorowi „Kulturalny Chrzanów”.

   Dziękujemy także Pani Beacie Wiśniewskiej – dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Babicach za udostępnienie nam terenu i pomieszczeń placówki, z których uczestnicy Rajdu mogli korzystać.


Remigiusz Lichota


Fotorelacja z rajdu 1  >>>   zdj.R.Lichota

Fotorelacja z rajdu 2 >>>   zdj.M.Ryś, B.Ryś