IX Powiatowy Rajd na Orientację PDF Drukuj Email

IX Powiatowy Rajd na Orientację Szkolnych Kół Krajoznawczych PTT Oddziału w Chrzanowie


   Rajd został zorganizowany 21 września 2017 roku w rejonie osiedla Stella w Chrzanowie. Założeniem organizatorów imprezy była promocja aktywnego i zdrowego trybu życia, a także poznanie technik orientacji w terenie z kompasem i mapą. Patronat honorowy nad Rajdem objął Pan Janusz Szczęśniak – Starosta chrzanowski, Nadleśnictwo Chrzanów oraz Pan Wojciech Szarota - Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Organizatorami Rajdu było Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział w Chrzanowie wraz z Klubem Sportowym Kościelec Chrzanów.

   Do Rajdu zgłosiło się 346 uczestników z 9 SKK PTT. O godzinie 10:00 uczestników imprezy oraz ich szkolnych opiekunów przywitał Prezes PTT Oddziału w Chrzanowie, Remigiusz Lichota, a następnie głos zabrał Pan Jerzy Kryjomski - Prezes KS Kościelec Chrzanów, który poinformował o zasadach obowiązujących podczas Rajdu.

   O godzinie 10:15 wszystkie drużyny wyposażone w mapy i kompasy wystartowały na trasę Rajdu. Uczniowie mieli za zadanie w ciągu maksymalnie półtorej godziny odnaleźć dwadzieścia punktów kontrolnych, w których usytuowane były perforatory do potwierdzania na kartach. Dokładna lokalizacja punktów zaznaczona była na mapie do biegu na orientację wykonanej w skali 1:7500 z cięciem warstwicowym co 2.5 m. Każdy zespół sam ustalał kolejność potwierdzania punktów w terenie. Po ukończeniu Rajdu wszyscy uczestnicy zgromadzili się na terenie Centrum Usług Socjalnych w Chrzanowie, gdzie odbyło się oficjalne zakończenie imprezy.

   W kategorii indywidualnej szkół podstawowych za pierwsze miejsce wyróżnienia otrzymała drużyna „PANDY” w składzie Oliwia Gancarczyk i Wiktoria Ziober z SKK PTT przy SP nr 8 z OI w Chrzanowie. Drugie miejsce zdobyła drużyna „ORKI Z MAJORKI” w składzie Julia Budzyńska i Wiktoria Kaszuba z SKK PTT przy ZS w Jankowicach. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna „ATOMÓWKI” w składzie - Kamila Palka i Kamila Wawro z SKK PTT przy SP w Luszowicach.

   W kategorii indywidualnej szkół podstawowych i gimnazjalnych pierwsze były „PRZODOWNICZKI” z SKK PTT przy Zespole Szkół nr 1 w Chrzanowie – Luiza Rajca i Oliwia Głowacz. Drugie przybyły „JEDNOROŻCE” z SKK PTT przy Zespole Szkół nr 1 w Chrzanowie – Dominik Mazgaj i Patryk Kawala, a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna „SUFITY” z SKK PTT „Raki” przy SP nr 1 z OI w Chrzanowie – Jakub Jamrozik i Wojciech Uziel.

   W kategorii drużynowej szkół podstawowych i gimnazjów pierwsze miejsce zdobyło: SKK PTT przy SP nr 8 z OI w Chrzanowie, drugie miejsce SKK PTT „Raki” przy SP nr 1 w Chrzanowie, a trzecie SKK PTT przy ZS w Jankowicach.

   W kategorii indywidualnej szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zdobyli: „KUCHARZYNY 666” z SKK PTT przy ZSECh w Trzebini - Jakub Paczyński i Mateusz Pucuła, drugie na mecie były „MRÓWECZKI” z SKK PTT przy II LO w Chrzanowie - Gabriela Celej i Aleksandra Kwaśnica. Trzecie miejsce przypadło drużynie „Niedzielni Biegacze” z SKK PTT przy I LO w Chrzanowie – Bartłomiej Bieniek i Krystian Straś.

   W kategorii drużynowej szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zdobyło SKK PTT przy ZSECh w Trzebini, drugie miejsce zdobyło SKK PTT przy II LO w Chrzanowie, a trzecie miejsce SKK PTT przy I LO w Chrzanowie. Puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczali przedstawiciele patronów honorowych i organizatorów: Pani Pamela Głownia z Nadleśnictwa Chrzanów, Jerzy Kryjomski z Klubu Kościelec Chrzanów i Remigiusz Lichota z PTT w Chrzanowie. Następnie odbyło się dodatkowe losowanie upominków wśród wszystkich uczestników Rajdu. Ostatnią z nagród był puchar prezesa ZG PTT, który został wręczony ZS nr 1 w Chrzanowie za wystawienie 52 uczestników do Rajdu.

   Na zakończenie imprezy Prezes Oddziału PTT w Chrzanowie Remigiusz Lichota podziękował wszystkim uczestnikom, a następnie zaprosił do wzięcia udziału w X Powiatowym Rajdzie na Orientację, który odbędzie się 21 marca 2018 roku.

   Dziękujemy wszystkim uczestnikom Rajdu oraz ich opiekunom, sponsorom imprezy i współorganizatorom jak również patronom honorowym: Panu Staroście Januszowi Szczęśniakowi, Nadleśnictwu Chrzanów, Panu Prezesowi ZG PTT Wojciechowi Szarocie oraz patronom medialnym: Tygodnikowi Ziemi Chrzanowskiej "Przełom", Chrzanowskiej Telewizji Lokalnej oraz Informatorowi „Kulturalny Chrzanów”. Dziękujemy także Pani Alinie Suchan Dyrektorowi Centrum Usług Socjalnych w Stelli za udostępnienie nam terenu i pomieszczeń placówki, z których uczestnicy Rajdu mogli korzystać.

Remigiusz Lichota


Fotorelacja z rajdu  >>>   zdj.R.Lichota