X Powiatowy Rajd na Orientację PDF Drukuj Email

X Powiatowy Rajd na Orientację Szkolnych Kół Krajoznawczych PTT Oddziału w Chrzanowie


   Rajd został zorganizowany 21 marca 2018 roku w rejonie Żelatowej w Chrzanowie. Założeniem organizatorów imprezy była promocja aktywnego i zdrowego trybu życia, a także poznanie technik orientacji w terenie z kompasem i mapą. Patronat honorowy nad Rajdem objął Pan Janusz Szczęśniak – Starosta chrzanowski, Nadleśnictwo Chrzanów oraz Pan Wojciech Szarota - Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Organizatorami Rajdu było Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział w Chrzanowie wraz z Klubem Sportowym Kościelec Chrzanów.

   Do Rajdu zgłosiło się 350 uczestników z 9 SKK PTT oraz SP w Pogorzycach Od godziny 9:00 odbywała się rejestracja uczestników Rajdu na terenie szkoły w Pogorzycach. O godzinie 10:00 uczestników imprezy oraz ich szkolnych opiekunów przywitał Prezes PTT Oddziału w Chrzanowie, Remigiusz Lichota, a następnie głos zabrał Pan Jerzy Kryjomski - Prezes KS Kościelec Chrzanów.

   O godzinie 10:15 uczestnicy przeszli na miejsce startu w celu odprawy technicznej, gdzie zostali poinformowani o zasadach obowiązujących na trasie Rajdu. O godzinie 10:25 wszystkie drużyny wyposażone w mapy i kompasy wystartowały na trasę Rajdu. Uczniowie mieli za zadanie w ciągu maksymalnie półtorej godziny odnaleźć dwadzieścia punktów kontrolnych, w których usytuowane były perforatory do potwierdzania na kartach. Dokładna lokalizacja punktów zaznaczona była na mapie do biegu na orientację wykonanej w skali 1:7500 z cięciem warstwicowym co 5 m. Każdy zespół sam ustalał kolejność potwierdzania punktów w terenie. Po ukończeniu Rajdu wszyscy uczestnicy zgromadzili się na terenie Szkoły Podstawowej w Pogorzycach, gdzie odbyło się oficjalne zakończenie imprezy.

   W kategorii indywidualnej szkół podstawowych kl. I-IV pierwsze miejsce zdobyła drużyna „DZIKI” w składzie Jakub Ludwin i Antoni Chodlewski z SKK PTT przy Szkole Podstawowej nr 8 z OI w Chrzanowie. Drugie miejsce zdobyła drużyna „ATOMOWE DZIEWCZYNY” w składzie Marta Podgórska i Piotr Bułka z SKK PTT przy Szkole Podstawowej nr 8 z OI w Chrzanowie. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna „DREAM TEAM” w składzie – Tomasz Kosmecki i Michał Zaik z SKK PTT przy Szkole Podstawowej w Luszowicach.

   W kategorii indywidualnej szkół podstawowych kl. V-VIII i gimnazjalnych pierwsi byli „SPRINTERZY” z SKK PTT przy Szkole Podstawowej nr 8 w Chrzanowie – Krzysztof Miśków i Kacper Klakla. Druga przybyła drużyna „WATAHA” z SKK PTT przy Szkole Podstawowej w Jankowicach – Jan Berny i Szymon Berny, a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna „MEGIERA” z SKK PTT przy Szkole Podstawowej w Jankowicach – Hanna Smalcerz Karol Sojka.

   W kategorii drużynowej szkół podstawowych kl. I-IV pierwsze miejsce zdobyło: SKK PTT przy Szkole Podstawowej nr 8 z OI w Chrzanowie, drugie miejsce SKK PTT przy Szkole Podstawowej w Luszowicach,

   W kategorii drużynowej szkół podstawowych kl. V-VIII i gimnazjów pierwsze miejsce zdobyło: SKK PTT przy Szkole Podstawowej nr 8 z OI w Chrzanowie, drugie miejsce SKK PTT przy Szkole Podstawowej w Jankowicach, trzecie miejsce SKK PTT przy Szkole Podstawowej nr 4 z OI w Libiążu.

   W kategorii indywidualnej szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zdobyli: „POKRYJOME” z SKK PTT przy I LO w Chrzanowie – Hanna Dzierwa i Aleksandra Urbańczyk, drudzy na mecie byli „NIEDZIELNI BIEGACZE” z SKK PTT przy I LO w Chrzanowie – Krystian Straś i Bartłomiej Bieniek. Trzecie miejsce przypadło drużynie „DZIKIE KALOSZE” z SKK PTT przy I LO w Chrzanowie – Zuzanna Ohlaszeny i Wiktoria Góralczyk.

   W kategorii drużynowej szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zdobyło SKK PTT przy I LO w Chrzanowie, drugie miejsce zdobyło SKK PTT przy II LO w Chrzanowie, a trzecie miejsce SKK PTT przy PCE w Chrzanowie.

   Puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczali przedstawiciele patronów honorowych i organizatorów: Pani Pamela Głownia z Nadleśnictwa Chrzanów, Jerzy Kryjomski z Klubu Kościelec Chrzanów i Remigiusz Lichota z PTT w Chrzanowie. Następnie odbyło się dodatkowe losowanie upominków wśród wszystkich uczestników Rajdu. Ostatnią z nagród był puchar prezesa ZG PTT, który został wręczony SKK PTT przy SP nr 4 w Libiążu za wystawienie 72 uczestników do Rajdu. Na zakończenie imprezy Prezes Oddziału PTT w Chrzanowie Remigiusz Lichota podziękował wszystkim uczestnikom, a następnie zaprosił do wzięcia udziału w XI Powiatowym Rajdzie na Orientację, który odbędzie się 21 września 2018 roku.

   Dziękujemy wszystkim uczestnikom Rajdu oraz ich opiekunom, sponsorom imprezy i współorganizatorom jak również patronom honorowym: Panu Staroście Januszowi Szczęśniakowi, Nadleśnictwu Chrzanów, Panu Prezesowi ZG PTT Wojciechowi Szarocie oraz patronom medialnym: Tygodnikowi Ziemi Chrzanowskiej "Przełom", Chrzanowskiej Telewizji Lokalnej oraz Informatorowi „Kulturalny Chrzanów”. Dziękujemy także Pani Krystynie Wojtas – dyrektorowi Szkoły Podstawowej Fundacji Viribus Unitis w Pogorzycach za udostępnienie nam terenu i pomieszczeń placówki, z których uczestnicy Rajdu mogli korzystać.


Remigiusz Lichota


Fotorelacja z rajdu  >>>   zdj.R.Lichota

Relacja CHTvL >>>