VIII Powiatowy Rajd na Orientację PDF Drukuj Email

VIII Powiatowy Rajd na Orientację Szkolnych Kół Krajoznawczych PTT Oddziału w Chrzanowie


   Rajd został zorganizowany 21 marca 2017 roku w rejonie zalewu Chechło w Trzebini. Założeniem organizatorów imprezy była promocja aktywnego i zdrowego trybu życia, a także poznanie technik orientacji w terenie z kompasem i mapą. Patronat honorowy nad Rajdem objął Pan Janusz Szczęśniak – Starosta chrzanowski, Nadleśnictwo Chrzanów oraz Pan Wojciech Szarota - Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Organizatorami Rajdu było Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział w Chrzanowie wraz z Klubem Sportowym Kościelec Chrzanów.   Do Rajdu zgłosiło się 352 uczestników z 11 SKK PTT. O godzinie 10:00 uczestników imprezy oraz ich szkolnych opiekunów przywitał Prezes PTT Oddziału w Chrzanowie, Remigiusz Lichota, a następnie głos zabrał Pan Jerzy Kryjomski - Prezes KS Kościelec Chrzanów, który poinformował o zasadach obowiązujących podczas Rajdu. O godzinie 10:10 wszystkie drużyny wyposażone w mapy i kompasy wystartowały na trasę Rajdu. Uczniowie mieli za zadanie w ciągu maksymalnie półtorej godziny odnaleźć dwadzieścia punktów kontrolnych, w których usytuowane były perforatory do potwierdzania na kartach. Dokładna lokalizacja punktów zaznaczona była na mapie do biegu na orientację wykonanej w skali 1:5000 z cięciem warstwicowym co 2.5 m. Każdy zespół sam ustalał kolejność potwierdzania punktów w terenie. Po ukończeniu Rajdu wszyscy uczestnicy zgromadzili się na terenie Miejskiego Klubu Sportów Wodnych „Trzebinia”, gdzie odbyło się oficjalne zakończenie imprezy. Na uroczyste rozdanie nagród przybyli następujący goście: Pan Paweł Szczypta – wicedyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie oraz Pani Anna Rejdych - przedstawiciel Nadleśnictwa Chrzanów.   W kategorii indywidualnej szkół podstawowych za pierwsze miejsce wyróżnienia otrzymała drużyna „#1” w składzie Jakub Habdas i Konrad Sołczykiewicz z SKK PTT przy SP nr 2 w Kozach. Drugie miejsce zdobyła drużyna „Dzikusy” w składzie Szymon Kawala i Jakub Ludwin z SKK PTT przy ZS nr 1 w Chrzanowie. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna „Bezy” w składzie- Julia Klajn i Dorota Sękowska z SKK PTT przy Zespole Szkół nr 1 w Chrzanowie.

   W kategorii indywidualnej szkół podstawowych i gimnazjalnych pierwsze było „Szamańskie Mango” z SKK PTT przy Zespole Szkół nr 1 w Chrzanowie – Natalia Kowal i Aleksandra Urbańczyk. Drugie przybyły „Banany bez skórki” z SKK PTT przy Zespole Szkół nr 1 w Chrzanowie – Luiza Rajca i Oliwia Głowacz, a na trzecim miejscu uplasowała się „Drużyna Labiana” z SKK PTT przy Zespole Szkół nr 1 w Chrzanowie – Antoni Trębacz i Fabian Kazimierczak.

   W kategorii drużynowej szkół podstawowych i gimnazjów pierwsze miejsce zdobyło: SKK PTT przy Zespole Szkół nr 1 w Chrzanowie, drugie miejsce SKK PTT przy Zespole Szkół w Jankowicach, a trzecie SKK PTT przy SP w Kozach.

   W kategorii indywidualnej szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zdobyli: „BuBu” z SKK PTT przy ZSECh w Trzebini- Mateusz Pucuła i Kamil Legięć, drudzy na mecie byli „Niedzielni Biegacze” z SKK PTT przy I LO w Chrzanowie- Krystian Stras i Bartłomiej Bieniek. Trzecie miejsce przypadło „Power Ponies” z SKK PTT przy I LO w Chrzanowie – Natalii Chlupce i Agnieszce Gałaś.

   W kategorii drużynowej szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zdobyło SKK PTT przy ZSECh w Trzebini, drugie miejsce zdobyło SKK PTT przy I LO w Chrzanowie, a trzecie miejsce SKK PTT przy PCE w Chrzanowie.

  Puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczali przedstawiciele patronów honorowych: Pani Anna Rejdych oraz Pan Paweł Szczypta. Następnie odbyło się dodatkowe losowanie upominków wśród wszystkich uczestników Rajdu. Ostatnią z nagród był puchar prezesa ZG PTT, który został wręczony ZS nr 1 w Chrzanowie za wystawienie 94 uczestników do Rajdu.   Na zakończenie imprezy Prezes Oddziału PTT w Chrzanowie Remigiusz Lichota podziękował wszystkim uczestnikom, a następnie zaprosił do wzięcia udziału w IX Powiatowym Rajdzie na Orientację, który odbędzie się pierwszego dnia jesieni. Dziękujemy wszystkim uczestnikom Rajdu oraz ich opiekunom, sponsorom imprezy i współorganizatorom jak również patronom honorowym: Panu Staroście Januszowi Szczęśniakowi, Nadleśnictwu Chrzanów, Panu Prezesowi ZG PTT Wojciechowi Szarocie oraz patronom medialnym: Tygodnikowi Ziemi Chrzanowskiej "Przełom", Chrzanowskiej Telewizji Lokalnej oraz Informatorowi „Kulturalny Chrzanów”. Dziękujemy także Miejskiemu Klubowi Sportów Wodnych „Trzebinia” za udostępnienie nam terenu i pomieszczeń placówki, z których uczestnicy Rajdu mogli korzystać.Remigiusz Lichota

 


Fotorelacja z rajdu  >>>   zdj.R.Lichota

Relacja CHTvL >>>