IV Powiatowy Rajd na Orientację PDF Drukuj Email

 

 
  

IV Powiatowy Rajd na Orientację Szkolnych Kół Krajoznawczych PTT Oddziału w Chrzanowie

 

   Rajd został zorganizowany 20 marca 2015 roku w rejonie Pogorzyc. Założeniem organizatorów imprezy była promocja aktywnego i zdrowego trybu życia a także poznanie technik orientacji w terenie z kompasem i mapą. Patronat honorowy nad Rajdem objął Pan Janusz Szczęśniak – Starosta powiatu chrzanowskiego, Nadleśnictwo Chrzanów oraz Pan Józef Haduch - Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Organizatorami Rajdu było Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział w Chrzanowie wraz z Klubem Sportowym Kościelec Chrzanów.

   Do Rajdu zgłosiło się prawie 200 uczestników z 8 SKK PTT Chrzanów oraz dwóch szkół nie posiadających kół - Gimnazjum nr 1 w Trzebini oraz Zespołu Szkół w Pogorzycach. O godzinie 9.10 uczestników imprezy oraz ich szkolnych opiekunów przywitał Prezes PTT Oddziału w Chrzanowie, Remigiusz Lichota, a następnie Prezes KS Kościelec Chrzanów Jerzy Kryjomski poinformował o wszelkich zasadach obowiązujących podczas Rajdu. O godzinie 9.25 wszystkie drużyny wyposażone w mapy i kompasy wystartowały na trasę. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mieli za zadanie w ciągu maksymalnie półtorej godziny odnaleźć dwadzieścia punktów kontrolnych, w których znajdowały się perforatory do potwierdzania na kartach. Dokładna lokalizacja punktów zaznaczona była na mapie do biegu na orientację wykonanej w skali 1:10 000 z cięciem warstwicowym co 2,5 metra. Każdy zespół sam ustalał kolejność potwierdzania punktów w terenie. Po ukończeniu Rajdu wszyscy uczestnicy zgromadzili się na terenie szkoły w Pogorzycach, gdzie odbyło się oficjalne zakończenie imprezy. Na uroczyste rozdanie nagród przybyli goście: Pani Beata Wątor - Wiceburmistrz Chrzanowa, Pan Krzysztof Kasperek - Wicestarosta powiatu chrzanowskiego, Pan Józef Haduch - Prezes Zarządu Głównego PTT, Pani Anna Rejdych - przedstawiciel Nadleśnictwa Chrzanów oraz Pan Andrzej Saługa - Dyrektor szkoły w Pogorzycach.
   W kategorii indywidualnej szkół podstawowych i gimnazjalnych pierwsi byli „THE WINNERS” z SKK PTT przy Zespole Szkół nr 1 w Chrzanowie – Mateusz Pucuła i Aleksandra Urbańczyk. Drudzy przybyli „CZARNUCHY” z SKK PTT RAKI przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Chrzanowie – Kacper Chojowski i Jakub Szuler a na trzecim miejscu uplasowali się „CYGANÓWKI” z SKK PTT „RAKI” przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Chrzanowie – Damian Cygan i Patryk Jasicki.

    W kategorii drużynowej szkół podstawowych i gimnazjów pierwsze miejsce zdobyło SKK PTT przy Zespole Szkół nr 1 w Chrzanowie, drugie miejsce SKK PTT „RAKI” przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Chrzanowie a trzecie miejsce członkowie PTT z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Trzebini.

   W kategorii indywidualnej szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zdobyli „KAMILE” z SKK PTT przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini- Kamil Legięć i Bartłomiej Kierc, drugie miejsce przypadło „NO NAME” z Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Chrzanowie – Dariuszowi Czubowi i Kacprowi Lizoniowi, natomiast jako trzeci do mety dotarł zespół „ATOMOWYCH SINUSÓW” z SKK PTT przy I Liceum Ogólnokształcącym w Chrzanowie – Krzysztof Palka i Krystian Wierzbic.

    W kategorii drużynowej szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zdobyło Powiatowe Centrum Edukacyjne w Chrzanowie, drugie miejsce SKK PTT przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini SKK PTT a trzecie miejsce SKK PTT przy I Liceum Ogólnokształcącym w Chrzanowie.

  

   Puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczali przedstawiciele patronów honorowych oraz sponsorów: Pani Beata Wątor - Wiceburmistrz Chrzanowa, Pani Anna Rejdych - przedstawiciel Nadleśnictwa Chrzanów, Pan Krzysztof Kasperek - Wicestarosta powiatu chrzanowskiego oraz Pan Józef Haduch - Prezes Zarządu Głównego PTT. Po wręczeniu medali, pucharów, nagród rzeczowych i dyplomów odbyło się dodatkowe losowanie upominków wśród wszystkich uczestników Rajdu. 


   Na zakończenie imprezy Prezes PTT Oddziału w Chrzanowie - Remigiusz Lichota podziękował wszystkim uczestnikom a następnie zaprosił do wzięcia udziału w "Sadzeniu Drzew", które odbędzie się 28 marca 2015 roku oraz w V Powiatowym Rajdzie na Orientację, który odbędzie się 22 września 2015 roku.   Dziękujemy wszystkim uczestnikom Rajdu oraz ich opiekunom, sponsorom imprezy i współorganizatorom jak również patronom honorowym: Panu Staroście Januszowi Szczęśniakowi, Nadleśnictwu Chrzanów, Panu Prezesowi ZG PTT Józefowi Haduchowi oraz patronom medialnym: Tygodnikowi Ziemi Chrzanowskiej "Przełom", Chrzanowskiej Telewizji Lokalnej oraz Informatorowi „Kulturalny Chrzanów”. Dziękujemy także Panu Andrzejowi Sałudze Dyrektorowi szkoły w Pogorzycach za udostępnienie nam pomieszczeń placówki, w których uczestnicy Rajdu mogli odpocząć i ugasić pragnienie ciepłą herbatą.Z tatrzańskim pozdrowieniem,


Remigiusz Lichota

 

 

Fotorelacja z rajdu 1 >>>

Fotorelacja z rajdu 2 >>>